Loader

Blog A co się tutaj wyprawia?

A co tu się właściwie wyprawia? A no właśnie co?
Wyprawianie skór to jedno z najstarszych rzemiosł, które znane było już w starożytności. Według definicji słownika PWN "garbowanie jest podstawowym procesem wyprawienia skór, w którym odpowiednio przygotowana skóra surowa zostaje przekształcona w skórę wyprawioną".

Sam proces wyprawiania skór futerkowych składa się z trzech głównych etapów, pierwszym z nich jest proces przygotowawczy, czyli dokładne czyszczenie skóry i przygotowanie do kolejnego etapu, czyli garbowania. Po zakończeniu garbowania kolejnym krokiem jest kondycjonowanie skóry naturalnej.

I właśnie tutaj zaczyna się prawdziwa transformacja! Gołym okiem widać jak poszarpana, szara skóra zwierzęca zamienia się w coś luksusowego!


Ale co później zrobić z taką skórą owczą? Ano wiele!

Skóry owcze są oryginała ozdobą każdego wnętrza, niezależnie od wystroju! Używa się ich jako dywany, koce, nakładki na materace, pokrowce na fotele, narzuty na łóżka, ponadto można zrobić z nich poduszki ozdobne na sofę czy do sypialni, również sprawdzą się doskonale! Ponadto są świetnym materiałem do uszycia legowiska dla psów! Świetnie się również sprawdzają jako tworzywo do wyrobu kapci, rękawiczek, czapek jak również różnego rodzaju dodatków. Skóra owcza może być użyta niemalże wszędzie! Dzięki swoim właściwością antyalergicznym  jest odpowiednia dla każdego! Jest odporna na negatywne czynniki zewnętrzne i daje gwarancje na niepowtarzalność kolorów! Ma zastosowanie prozdrowotne!

Top quality

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Wszystkie skórki są specjalnie sortowane w rzeźniach wyłącznie dla naszej firmy, dlatego też mamy najlepszą jakość.
Orginal

100% ORYGINALNE

Nasze skóry są importowane bezpośrednio przez nas z ekologicznych farm z całej Europy.

Garbarnia z tradycjami

Nasza garbarnia powstała w 1978 roku i od początku jest firmą rodzinną, gdzie tradycje zawodu przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Od 2005 roku garbarnia prowadzona jest przez syna jej założyciela i właśnie od tego czasu poza tradycyjnymi technologiami zaczęliśmy wprowadzać nowości w tej dziedzinie.
Copyright © TanneryPoland 2023. All rights reserved